Obora Radějov

Obora Radějov nebo také Resort Radějov je největší privátní oborou v České republice nacházející se v Moravském Slovácku na samotné hranici se Slovenskem.

Svojí rozlohou 1 600 hektarů a především horskou polohou v Bílých Karpatech nabízí lovcům z České republiky, ale i celého světa, velmi krásné prostředí s kvalitními lovy zdravé zvěře.

Obora je známa velmi dobrým chovem jelenů, kteří dosahují 200+ CIC. Velká rozloha obory jim svědčí. Dalším hlavním lovenou zvěří je daněk, jehož trofeje rovněž dosahují přes 200+ CIC.

V oboře se můžete setkat i s divočáky nebo srnčí zvěří, případně spoustou jiných zvířat.

Ubytování je zařízeno v několika nemovitostech, které jsou rozprostřeny po oboře. Jednotlivé stavby jsou kvalitně vybaveny a nabízí lovcům nepřeberné možností, jak si zpříjemnit pobyt.

Česká republika, Jihomoravský kraj

O honitbě

Rozloha: 1600
Poloha: Pohoří
Druh: Lesní

Většina rozlohy obory Radějov je zalesněna. Centrální část je součástí bělokarpatských horských luk s přírodní rezervací Kútky.

Ačkoliv nadmořská výška 500 metrů nad mořem není příliš velká, horské klima tu dýchá na každém rohu. Obora je totiž součástí pohoří Bílé Karpaty. Zároveň spadá do Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Velké množství přírodních tůní, zbytky tlejících stromů, potoky a především velké množství chráněných rostlin a živočichů tvoří skutečně velkou a rozmanitou plochu zachovalé přírody.

Za zmínku stojí jmenované bělokarpatské horské louky, kde roste početné zastoupení chráněných orchideí (vstavače, rudohlávek, prstnatec a další).  Zároveň jsou tyto louky hnízdištěm mnoha druhů ptáků vázaných na luční biotop.

Okolní lesy jsou smíšené smrkové lesy s bučinou a duby, které poskytují zvěři dostatečný úkryt a přirozenou potravu.

Zvěř je lovena na celé ploše. Lovci mohou využít nepřeberné množství žebříků, kazatelen, pozorovatelen a šoulacích chodníků. Každému lovci se věnuji osobní průvodce. Loví se ráno a večer. Přes den si mohou vyplnit lovci program například rybolovem v oboře v několika vodních plochách (kapr, amur, candát, štika, okoun a další).

Lovci si v oboře mohou vybrat z několika typů ubytování. Existují zde pozorovatelny zvěře, které jsou zařízeny jako jednoduché stylové sruby bez elektřiny a s minimálním vybavením jako jsou postele, kamna na tuhá paliva, petrolejky nebo kadibudka. V oboře se jich nachází 5 a slouží k přespání, ale i k pozorování zvěře. Sruby jsou umístěny v dobře vybraných lokalitách k tomu určených.

Lovecká chata Krokev nabízí příjemné ubytování pro lovce v létě i v zimě. Je stylově vybavena do loveckého designu. Lovci mohou využít ruskou saunu, krb, venkovní udírnu a nebo rybolov přímo před chatou. Veškeré rybářské vybavení je v chatě. Čerstvě ulovené ryby si lovci mohou ugrilovat.

Pro nejnáročnější je připravena Rezidence Pusté, ve které bydlí přímo majitel obory. Rezidence se nachází v samotném srdci obory a nabízí lovcům vše, na co si mohou vzpomenout (wellness s bazénem, vířivka, sauna, rybaření, bowling a další).

 

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

 • Loví se: jelen lesní, daněk evropský, prase divoké

 • 10 ha mokřadů a rybníků, 300 ha louky, 1 300 ha les

 • Největší privátní obora v České republice s rozlohou 1 600 hektarů

 • Vlastní ubytování v několika ubytovacích zařízeních přímo v oboře

 • 5 loveckých srubů, stroze vybavených, určených primárně pro pozorování zvěře

 • Lovecká chata Krokev s tematickým loveckým designem s krbem, ruskou saunou a možností rybolovu přímo před chatou

 • Residence Pusté je nejluxusnější ubytování v sídle majitele (Wellness, sauna, rybolov, bowling, sněžná komora a další)

 • Letiště Vídeň – 160 km

 • Letiště Brno Tuřany – 90 km

 • Letiště Bratislava– 130 km

 • Letiště Václava Havla – 310 km

 • Nabídka poplatkového lovu daňka v resortu Radějov ✅ Lov jelena ✅ Ubytování v oboře Radějov ✅
  Ukázka uloveného kapitálního daňka v oboře Radějov
 • Poplatkový lov jelena v oboře Radějov ✅ Lov daňka
  Ukázka silného uloveného jelena v oboře Radějov

Honitba na mapě

Přihlásit se