Bažantnice Albertovec

Bažantnice Albertovec pořádá poplatkové hony na bažanta obecného s obvyklým výřadem od 500 do 2 000 kusů bažanta ve skupinkách okolo 6 až 20 střelců.

Na přání lze připravit hon s vyšším výřadem ulovených bažantů. Rekord bažantnice je 5 414 ks ulovených bažantů. Pro zpestření lovu lze lovit i orebice.

Bažantnice funguje již od 19. století, kdy byla založena knížecím rodem Lichnovských z Vošic a Werdenburgu v tradičním duchu české myslivosti.

Dnes bažantnice navazuje na její historii, a proto je kladen velký důraz na myslivecké tradice během průběhu celého honu.

Bažantnice se může pyšnit historickou vzácnou návštěvou, kdy zde opakovaně lovil císař Vilém II.

Bažantnice se nachází u státní hranice s Polskem mezi Ostravou a Opavou v opavské pahorkatině; a to s nadmořskou výškou 250 metrů.

Nicméně bažantnici obklopují pohoří Nízký Jeseník, Oderské vrchy a Moravskoslezské Beskydy, díky kterým je zajištěno podhorské klima a členitý terén s výhledy do okolí.

Po honu následuje pohoštění a myslivecká zábava v areálu bažantnice v nově zrekonstruované budově, která je zařízena v loveckém stylu.

Ubytování je možno zajistit na přání loveckých hostů v nedalekých luxusních hotelích.

Dopravu z ubytovacího zařízení do bažantnice a zpět je možné zajistit předem po domluvě, nebo se musí lovci dopravit vlastními dopravními prostředky.

Česká republika, Moravskoslezský kraj

O honitbě

Rozloha: 808
Poloha: Pahorkatiny
Druh: Smíšená (les/ pole)

Bažantnice Albertovec je zajímavá svou historií, průběhem honů a svým prostředím.

Poplatkové hony na bažanta jsou pořádány v několika lečích, ke kterým jsou lovci dopravovány na povozech. Jednotlivé leče jsou uzpůsobeny pro maximální prožitek z lovu.

Loví se vysoko táhnoucí bažanti, kteří přelétávají přes lovce nad vzrostlými lesy. Zážitek je navíc umocněn pozicí střelců v údolí, takže se lovci mohou těšit i na terénní obtížnost této bažantnice.

Na začátku každého honu na bažanta je slavnostní zahájení za doprovodu lesních borlic a zvuku loveckých fanfár. Následují organizační informace o průběhu honu.

Každému lovci je přiřazen vlastní nabíječ. Jednotlivé leče jsou zahájeny troubením. Na konci honu se mohou lovci těšit na upravený tradiční výřad bažantů, což dokládá úvodní foto se slavnostním zakončením honu.

Po honu následuje pohoštění v mysliveckém domě, kde se mohou lovci těšit na poslední leč v duchu mysliveckých tradic, vyhlášení krále honu a na požádání i myslivecký soud.

Na večer mají lovci možnost objednání po domluvě cimbálovou muziku.

Ubytování lze na přání lovců zajistit v luxusních hotelích (Buly aréna Kravaře, Zámek Zábřeh a Hotel Imperial) v Ostravě. Možnost ubytování je i nedaleko v Hotel Belaria a Hotel Katerain.

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se