Honitba Rozsochatec

Honitba Rozsochatec nabízí poplatkové lovy na srnce, daňka a divočáka. Nachází se mezi městy Havlíčkův Brod a Chotěboř na úpatí CHKO Železné hory na Vysočině.

Jedná se o volnou honitbu, která je zasazena do několika údolí střídajících malá políčka a lesy. Významnou část honitby zaujímá lesní komplex.

Toto uspořádání malých políček, údolí, luk a mezí naprosto vyhovuje srnčí zvěři.

Z toho důvodu se může honitba Rozsochatec chlubit pátou nejsilnější ulovenou trofejí srnce v České republice.

Ačkoliv se nejedná o honitbu s vysokou nadmořskou výškou (pouze 480 m.n.m.), její údolí, horizonty a výhledy na blízké i daleké kopce z ní dělají přinejmenším velmi fotogenickou krajinu.

Ubytování si může lovec zajistit v zámku Rozsochatec, který se nachází uprostřed honitby a nabízí tak lovci příjemné ubytování.

 

Česká republika, Kraj Vysočina

O honitbě

Rozloha: 1512
Poloha: Pahorkatiny
Druh: Smíšená (les/ pole)

Větší část honitby Rozsochatec tvoří lesní komplex, ve kterém se loví daňci a divočáci na čekané nebo formou naháněk. Nachází se zde lesy bukové a smrkové, které jsou nyní po výsadbě nových pasek. Tyto paseky přecházející do mladých houštin a tvoří tak pro ně dobré podmínky.

Další lesy jsou umístěny spíše v menších celkách po okrajích celé honitby. Tyto lesíky jsou často formou remízků předělujících jednotlivá pole s malými výměrami. Takové rozložení lesů a polí v celé honitbě dává jedinečný prostor pro lov srnců velmi dobrých kvalit. Nejsilnější trofej uloveného srnce je pátou nejsilnější trofejí v České republice

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se