Honitba Vysoká

Honitba Vysoká leží na Horní Bečvě přímo v srdci Moravskoslezských Beskyd

Honitba Vysoká je typickou horskou honitbou, kde na každém rohu dýchá horský vzduch. Zalesněná krajina skýtá bohaté útočiště pro spárkatou zvěř. Především pro jelena lesního, který se zde hojně vyskytuje.

Také zde žijí divočáci se srnčí zvěří, která neodmyslitelně do této horské krajiny patří.

Horské klima v nadmořské výšce 800 až 1 000 m.n.m. pozná lovec především na podzim a v zimě, kdy na podzim se rozvalí do údolí mlhy a v zimě krajinu zasype vrstva sněhu. Zvěř se pak ráda stahuje do údolí.

Česká republika, Zlínský kraj

O honitbě

Rozloha: 1767
Poloha: Pohoří
Druh: Lesní

Honitba Vysoká je terénem náročná, pokud jí bude chtít lovec zdolávat pěšky. Naštěstí tomu nemusí být tak a do většiny částí honitby se lze dostat po lesních zpevněných cestách.

Údolí, příkré svahy, prudké kopce po celé výměře honitby jsou lemovány horskými potoky a také řekou Bečvou, která honitbou protéká a jsou do ní svedeny všechny místní toky.

Velmi členitá honitba je svými panoramatickými pohledy opravdu krásná. Z každého koutu je vidět na vrcholky hor a do dalších údolí.

Jelení zvěř zde má ideální podmínky pro život díky masivním lesům. Zároveň horské louky předělují na začátku těchto lesů různá stanoviště, kde lze lovit na otevřených plochách.

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se