Jak funguje rezervace lovu

Jak funguje rezervace lovu na Huntastic

Rezervace lovu funguje na jednoduchém principu, kdy se po rozkliknutí detailu lovu dostanete ze základního náhledu nabídky do podrobnějšího popisu. V detailním popisu si vyčtete celkově popis a podmínky lovu, aj. Pokud se vám nabídka zamlouvá, musíte kliknout na "Kalkulace ceny". Vyskočí aktivní okénko, které v sobě nese počet lovců, počet hostů, počet dnů, ubytování, případný výběr lovené zvěře, datum zahájení a dotaz poskytovateli. Tyto informace jsou důležité k navolení vašeho lovu dle vašich představ.

Kalkulace lovu během rezervace lovu
Obr. 1: Kalkulace lovu

Tlačítko "Nezávazně rezervovat" slouží k rekapitulaci či úpravě Vašich údajů pro objednání a zároveň je zde rekapitulace samotné nezávazné rezervace lovu. Na této stránce jsou zároveň instrukce pro platbu, aby se nezávazná rezervace stala závaznou "Uhraďte 30% zálohu nejpozději do 14 dnů od rezervování Vašeho lovu. Prosím použijte číslo rezervace jako variabilní symbol platby. Vaše rezervace bude brána jako závazná až poté, co bude platba uhrazena na náš účet."

V případě, že je vše v pořádku, kliknete na tlačítko "Objednat". Tím se odešle objednávka nezávazné rezervace do rezervačního systému Huntastic a zároveň dostane zprávu i samotný poskytovatel.

Poskytovatel lovů má povinnost kontaktovat lovce přes email, se kterým si domluví případné detaily lovu či nevyjasněné otázky lovce. Od tohoto okamžiku má lovec 14 dnů na uhrazení zálohy za lov, která funguje jako stvrzení závazné rezervace. Záloha se stanovuje většinou ze služeb (cena loveckého dne, ubytování), případně někdy i ze samotné lovené zvěře. To vše lovec zjistí při počítání ceny v kalkulačce.

 

Potvrzení rezervace lovu a rekapitulace údajů během objednávky
Obr. 2: Potvrzení rezervace

Mám nezávazně rezervovaný lov

Pokud si nezávazně rezervujete lov, znamená to, že ho máte zamluvený v systému Huntastic. Toto je výhoda v okamžiku, kdy je nabídka omezena počtem lovců/ zvěře na danou loveckou sezonu. Aby jste měli dostatek času na vyřízení patřičných detailů a dotazů s poskytovatelem lovu, je takto držena nabídka pro vás po 14 dnů. Během této doby vás nic nezavazuje a nemusíte mít obavy z nějakých poplatků, povinností, aj.

Na druhou stranu máte tento čas určený pro vyjasnění detailů a pokud opravdu o tento lov vámi nezávazně rezervovaný lov stojíte, musíte do 14 dnů zaplatit zálohu, kde dopředu znáte její výši. Tímto způsobem se stává rezervace závaznou a lov je váš.

V případě, že nestihnete do 14 dnů od nezávazné rezervace uhradit zálohu, systém automaticky vrací takovou nabídku zpět do volně přístupných nabídek pro ostatní lovce. Samozřejmě pokud opravdu o tento daný lov stojíte, ale z různých důvodů se prodlužuje komunikace s poskytovatelem, můžete nás kontaktovat na info@huntasticzech.cz, kde napíšete číslo objednávky, důvod žádosti o prodloužení rezervace a my tuto rezervaci prodloužíme o dalších 14 dnů.

 

Placení záloh - stvrzení rezervace lovu

Placení záloh je běžnou záležitostí, kterou stvrzujete rezervaci lovu a díky tomu se stává závaznou. Zálohu, neboli stvrzovací platba je vypočítána automaticky z přednastavených parametrů jednotlivých nabídek, takže platíte vždy předem určenou částku. Všichni poskytovatelé vyžadují částečnou platbu předem. Aby se pro lovce zjednodušila cesta za svým lovem a nemuseli složitě řešit placení takových plateb, Huntastic to vyřešil za vás.

Byl vymyšlen systém placení záloh, které zároveň slouží jako potvrzení rezervace lovu. Díky tomuto systému je placení záloh sjednoceno a vy tak máte jasno, za co se zálohy platí (ubytování, cena loveckých dnů, případně za zvěř).

Aby byl celý proces urychlen, veškeré platby za zálohy jsou hrazeny na speciální účet Huntastic, který slouží pouze pro technické zajištění zálohových plateb. Díky této metodě systém hlídá přijaté platby a páruje je s danými nezávaznými rezervacemi, takže máte vždy jistotu, že platba došla i díky notifikačním emailům.

Zálohová platba je odeslána dle pravidel Huntastic do 5 pracovních dnů poskytovateli a vám opět přijde notifikační email o odeslané platbě poskytovateli.

Záloha se následně po lovu odečítá od konečné částky. V případě, že lov zrušíte, záloha se vrací, avšak dle pravidel jednotlivých poskytovatelů. Toto je napsáno u každé nabídky.

 

Komunikace s poskytovatelem od začátku rezervace lovu

Jakmile si nezávazně rezervujete svůj lov, od tohoto okamžiku komunikujete s poskytovatelem. Poskytovatel vás kontaktuje jako první přes email. Následně spolu můžete komunikovat i přes telefonáty, což není proti pravidlům využívání platformy. Samozřejmě v případě, že budete potřebovat poradit přímo od platformy, můžete spoustu užitečných informací získat z FAQ, nebo nás přímo kontaktovat prostřednictvím emailu na info@huntasticzech.cz.

Váš tým Huntastic.

Přihlásit se