Bažantnice Kroměříž

Bažantnice Kroměříž nabízí poplatkový lov na bažanta. Bažantnice se nachází ve Zlínském kraji vedle historického stejnojmenného města Kroměříž.

Hony na bažanty zde mají dlouhou tradic. Více než 30 let tu pořádá hony zkušený bažantník. Bažantí zvěř je velmi vyspělá, létavá a každý lovec si přijde na své.

Ročně je uloveno v bažantnici okolo 15 000 kusů bažantů, přičemž na každém honu je obvykle uloveno okolo 700 kusů bažantů. Rekord bažantnice je okolo 2 000 kusů ulovených bažantů za den.

Veškeré pořádané hony na bažanty jsou vedeny v duchu českých mysliveckých tradic. Nechybí slavnostní zahájení na každém honu za účasti akademických trubačů a následné jeho ukončení bohatým výřadem bažantů.

Bažantnice se nachází asi dva kilometry od sjezdu na dálnici D1, díky čemuž je velmi dobře dostupná.

Kromě komplexních služeb lovu na bažanty (zajištění ubytování, občerstvení, aj.) je možné v bažantnici domluvit i lov spárkaté zvěře (srnec a divočáci).

Česká republika, Zlínský kraj

O honitbě

Rozloha: 600
Poloha: Nížiny
Druh: Lesní

Bažantnice Kroměříž je terénem, jako jedna z mála, posazena na čisté rovině v lužním lese v Pomoraví. Lovci mají tak další možnost lovu v jiném prostředí, než jsou typické bažantnice v kopcovitých krajinách.

Jedná se o lesní prostředí, ve kterém převládají listnaté lesy (hlavně duby a jasany). Lesy jsou vzrostlé a střídají se mezi jednotlivými leči s nízkými porosty, houštinami a liniovými výsadbami keřů.

Samotné leče na bažanty jsou rozděleny drobnými políčky s kukuřicí, která jsou vsazena mezi tyto lesy. Každé políčko je na kraji dobré krytiny z keřů, které tvoří podstatnou část bažantnice. V nich jsou bažanti ukryti a přelétávají mezi jednotlivými políčky a lesy.

Systém lesních cest rozděluje bažantnici do několika celků. Díky tomu lze dojít na všechny leče o honu pěšky, které jsou tak dobře přístupné.

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se