Obora Pravice

Obora Pravice se nachází nedaleko Hrušovan nad Jevišovkou, což je téměř hraniční město s Rakouskem.

Svojí polohou je zasazena do nížin s menšími kopci. Tyto kopce jsou posety drobnými vinohrady, které doplňují kontrast okolní krajiny typické pro víno a vinné sklípky zapuštěné ve svazích.

V oboře se vyskytují akátové lesy různého stáří, které mozaikovitě tvoří houštiny a světlé, prostupné lesy. V některých místech se vyskytují dubové porosty. Duby a jasany tvoří solitérní stromy.

Nachází se zde tři velká pole, která jsou zemědělsky obhospodařována.

Díky tomu se v oboře daří velmi dobře dančí a mufloní zvěři, která tím nepřišla o plachost. Pro zpestření je v oboře několik kusů jelena siky Dybowského.

Součástí obory je vinný sklípek opatřený pokojem se čtyřmi lůžky a vlastním soc. zařízením v podkroví. V přízemí se nachází kuchyňka a společenská místnost s krbem, která je tematicky věnovaná lovcům.

Česká republika, Jihomoravský kraj

O honitbě

Rozloha: 300
Poloha: Nížiny
Druh: Smíšená (pole/ les)

Obora Pravice je převážně zalesněná akátovými lesy různého stáří. Tyto lesy pokrývají téměř celou oboru a rozdělují jí do dvou celků. Tyto celky tvoří soustava větších polí a luk, na které se chodí zvěř pást.

Celkové uspořádání obory vzbuzuje v lovci dojem, že se nachází ve volné krajině. Díky relativně hlubokým údolím se světlým lesem se obora stává atraktivní i pro lovce vyhledávající složitější lovy.

Zvěř je v oboře plachá. Lovit se nechá z pěkných kazatelen nebo posedů, ale většina lovů probíhá šouláním. Ke zvěři není úplně jednoduché se přiblížit a lov leckdy probíhá na vícero vycházek.

Obora Pravice je ideální pro všechny lovce, kteří mají rádi výzvy, krásnou přírodu, dobré trofeje muflonů nebo daňků a zároveň si lovci rádi posedí ve vinném sklípku s majitelem obory, kde následně mohou prodiskutovat úspěšný lov.

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se