Poplatkový lov krocana divokého v toku je pořádán ve volné honitbě Kakov na plzeňsku v České republice. Jedná se o ojedinělou nabídku lovu krocana. Krocan divoký zaujme každého lovce svým černým až kovovým zbarvením a svou velikostí až 120 cm a 10 kg. Jedná se o největšího zástupce lovné pernaté zvěře v česku. Původem je z amerického kontinentu.
Lov krocana divokého v toku probíhá ve volnosti. Lovit krocana lze individuálně nebo ve skupinkách formou čekané nebo šouláním. Během toku se krocani zvukově projevují, lze je různými způsoby vábit a lovci si tak užijí nevšední zážitek za přijatelnou cenu.
Poplatkový lov krocana divokého v toku probíhá od poloviny března do poloviny dubna, kdy je loven samec krocana divokého. Samotný začátek lovu je především organizační záležitostí, kdy se řeší doklady k lovu, způsob lovu a další formality.
Lov krocana divokého v toku probíhá za rozbřesku při ranní vycházce nebo během odpolední vycházky zhruba 2 – 3 hodiny před setměním. Samozřejmostí může být i celodenní lov.
Pro lovce je připraveno pět způsobů lovů, které mohou využít při lovu krocana. Tyto způsoby lze pochopitelně kombinovat, aby byl lov úspěšný a lovec měl co nejlepší možný zážitek.
Díky dlouholetým zkušenostem loveckého průvodce je vždy prožitek z lovu krocana nezapomenutelným zážitkem.
Prvním z nich je čekaná, kdy lovec po rozednění nebo v podvečer sedí na posedu na tzv. čekaništích. Taková čekaniště jsou vesměs umístěna v očekávaném výskytu krocana. Tento způsob lovu je velmi oblíbený.
Dalším možným způsobem je šoulání, což již vyžaduje opatrný pohyb po honitbě a vyhledávání krocana podle pobytových znaků (trus, hraby, apod.). Lovec se snaží díky tomu přiblížit ke krocanímu hejnu a úspěšně lovit krocana.
Poslední tři způsoby lovu jsou typy vábení. Prvním nejrozšířenějším způsobem je aktivní vábení vábničkou vydávající zvuky krocana.
Velmi zajímavým a účinným vábením krocana je tření letkami krocana o zem. Vyvolané zvuky přitahují jiné krocany, kteří si myslí, že v blízkosti u krůty je jeho sok. Krocan tedy jde přímo za zvukem, aby zahnal soupeře ze svého teritoria.
Použití balabánů k přilákání krocana funguje velmi dobře a často je tento způsob vábení používán. Jedná se o imitaci krůty či krocana. Balabáni jsou rozestavěni na “čekaništi” a zvědaví krocani se jdou za těmito balabány podívat. Díky tomu lovec může bezpečně obeznat a lovit svého krocana.
Ubytování je zajištěno v přilehlých penzionech a o veškerý komfort lovce je postaráno.
Pokud je lovec úspěšný, lze po domluvě zajistit i preparaci krocaní trofeje. Z krocana mohou mít lovci různé typy trofejí: ocasní tatrč, hlava, hrudní štětky a letky.
Krocana divokého lze lovit buď brokovnicí (nad 5 mm broky), nebo je velmi oblíbený lov kulovou zbraní malé ráže (243 Win., 5,6×57, 5,6×50 Mag., 223 Rem., 222 Rem., 22 Hornet). Lze také použít 22LR s kvalitnější municí (CCI Stinger 22LR nebo Velocitor 22LR).
Cena lovu zahrnuje:
Cena lovu nezahrnuje:
Možné příplatky:
Nejbližší letiště:
Platba zálohy:
Platební podmínky lovu:
Podmínky lovu v České republice– více informací naleznete na odkazu
Průběh lovu se řídí obchodními podmínkami poskytovatele a jeho pokynů. Nedodržení pokynů poskytovatele může vést k předčasnému ukončení lovu bez náhrady vrácení peněz nebo k uhrazení sankcí (nedovolený lov zvěře, ke které nemá lovec oprávnění lovit, aj.). Lov podléhá české legislativě.