Safari Dudín

Safari Dudín se nachází na Slovensku v Podunajské pahorkatině, což je centrální část Slovenska.

Jak již název napovídá, Dudín je konceptem safari, nikoliv klasickou oborou. Loví se v oploceném areálu 500 hektarů, ale je možné lovit i mimo tuto oplocenou část ve volné přírodě, která přirozeně navazuje na safari.

V safari je kladen důraz na prožitek z celého pobytu loveckého výletu ve vysokém standardu. Nejen samotný lov, který je vedený na profesionální úrovni, ale i zbytek volného času musí být pro lovce velmi příjemným. Hotel je zařízen v krásném loveckém stylu. Lze pozorovat zvěř přímo ze sauny, nebo se koupat v přírodním jezírku a vyhlížet večer pasoucí se zvěř, což oceňují především manželky lovců, které se mohou celý víkend oddávat welness, když je pán na lovu.

Safari je skutečný welness pobyt i pro samotného lovce, kde je zařazena spousta mimo loveckých aktivit, jako je návštěva blízkého vinného sklípku, projížďky po safari na koňském povozu a nebo zkoušet místní speciality a vybrané gurmánské pochoutky, které k takovému pobytu prostě patří.

Například veškeré maso a masné výrobky ze zvěřiny připravují sami poskytovatelé ve vlastní kuchyni. Zvěřina pochází z ulovené místní zvěře z areálu. I pečivo je připraveno v domácí peci.

Tato filosofie provozu postupně doplňuje celý koncept safari, která je v ekologickém režimu. To například znamená, aby měla zvěř naprosto přirozené podmínky jako ve volnosti.

Nitrianský kraj, Slovenská republika

O honitbě

Rozloha: 500
Poloha: Pahorkatiny
Druh: Smíšená (les/ pole)

Safari Dudín je svou polohou posazena velmi nízko (okolo 250 m.n.m.), nicméně je krajina součástí Podunajské pahorkatiny, takže je terén spíše kopcovitý. Celá rozloha safari je spíše smíšená a dělí se na větší lesní celky, které rozdělují louky a větší pole.

Rozdělení poměru lesů a luk činí okolo 250 hektarů lesů a 250 hektarů luk a polí. Lesy jsou převážně dubové, které tak zajišťují dostatek přírodní potravy pro přítomnou zvěř.

Tím, že je safari v ekologickém režimu, bylo nutno vymyslet způsob, jak efektivně přikrmovat zvěř a zároveň dodržovat spoustu pravidel. Z toho důvodu byla vyseta pole s vojtěško-travními směsmi, což bylo konzultováno s univerzitami, aby bylo docíleno kýženého efektu. To se postupně téměř za 20 let povedlo.

V safari je chována zvěř jelení, dančí, mufloní, srnčí a zvěř černá.

Zvěř je v safari Dudín zdravá, v dobré kondici a ročně se loví několik medailových kusů různých druhů zvěře.

Nejsilnější ulovený muflon je z roku 2017 a má 237,7 CIC. Muflonů přes 210 až 220 bodů se tu loví poměrně hodně. Opravdu tato zvěř zde dosahuje úctyhodných trofejí a prostředí jim skutečně svědčí.

Každý rok jsou uloveni medailoví daňci, kdy není problém uloveny trofejového daňka okolo 190 až 200 bodů CIC.

Jeleni již nedosahují takových rozměrů, jak tomu bývá u klasických obor. Nicméně i přesto se nechají ulovit medailoví jedinci dosahující zlata. Nejsilnější ulovený jelen měl 237,5 CIC.

Díky své rozloze tu lze provozovat i naháňky, které bývají velmi úspěšné. Pro zájemce lze zorganizovat i hon na bažanta.

To je safari Dudín.

Máte zájem o tuto destinaci?

Důležité informace

Honitba na mapě

Přihlásit se